„Luna pentru viață“, pledoarie pentru o familie numeroasă

Viața parohiei Martie 2, 2016

Parohia „Acoperământul Maicii Domnului“ și revista „Glasul Sfinților Părinți“ organizează o serie de întâlniri, în cadrul proiectului „Luna pentru viață“, întâlniri ce vor avea ca temă „Bucuria familiilor cu mulți copii”. Întâlnirile vor avea loc la Paraclisul de pe str. Bistriței nr. 55, primul eveniment desfășurându-se duminică, 6 martie, începând cu ora 17.00. Invitată va fi prof. Iuliana Ursache, mamă a nouă copii. Cea de-a doua întâlnire va avea loc duminică, 20 martie, la ora 17.00, cei prezenți având ocazia să o asculte pe Cristina Petrea, mamă a cinci copii. Nu în ultimul rând, cea de-a treia întâlnire din cadrul proiectului „Luna pentru viață“ se va desfășura în ultima duminică a lunii, respectiv pe data de 27 martie, la ora 17.00, invitată fiind Elena Neagu (mamă a șapte copii).