Noi zâmbete de la „Spitalul de jucării”

Viața parohiei Iunie 14, 2016

Din primavară, în oraşul Piatra Neamţ s-a deschis un spital mai puţin obişnuit şi cu zero cheltuieli, dar aducător de multe zâmbete. Aici e locul unde copii aduc jucării, alţi copii le repară şi le spală pentru copiii de la sate.

Ieri, 13 iunie a.c., am reuşit să ducem 15 sacoşe de jucării la grădiniţa din Satul Poiana, Com. Negreşti, Jud. Neamţ. O tănără din grupul de cateheză de la parohia noastră ne-a ajutat în această acţiune. Copiii s-au bucurat nespus de mult şi noi pentru ei.

„Spitalul de jucării” se desfăşoară sub egida Parohiei „Acoperământul Maicii Domnului”- Precista 3, având ca program de colactare a jucăriilor în fiecare zi de luni până vineri de la ora 8.00 la 16.00 la Sediul Crucii Roşi aflat în vecinătatea Paraclisului nostru.